e-Twinning program "LET ME KNOW YOU"

Ψηφοφορία για Ανάδειξη λογότυπου e-Twinning program "Let me know you"

Οι μαθητές στα πλαίσια των δραστηριοτήτων του e-Twinning program, που συμμετέχει το σχολείο μας με τίτλο «LET ME KNOW YOU”, δημιούργησαν λογότυπα και μέσω της προηγούμενης ψηφοφορίας από κάθε σχολική μονάδα αναδείχτηκε το νικητήριο λογότυπό της.

Τώρακαλούμαστε να ψηφίσουμε το λογότυπο από τα νικητήρια λογότυπα που αντιπροσωπεύσουν το κάθε ένα και διαφορετική σχολική μονάδα. Η ψηφοφορία θα διαρκέσει μόνο τρεις (03) μέρες.

Παρακαλώ θερμά, ψηφίστε το λογότυπο εδώ

E-Twinning program "LET ME KNOW YOU"

Ενημερωτικό Φυλάδιο για το Πρόγραμμa

προσπέκτους

Με στόχο τη διάχυση του e-Twinning προγράμματός μας με τίτλο "Let me Know you" δημιουργήσαμε ένα φυλλάδιο-προσπέκτους προς ενημέρωση του κοινού και της τοπικής κοινωνίας.

Οι μαθητές, οι γονείς του σχολείου μας αλλά και σχολικές μονάδες της περιοχής μπορούν να ενημερωθούν σχετικά με το πρόγραμμα που υλοποιείται από τη σχολική μας μονάδα το τρέχων σχολικό έτος 2023-2024.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ ΛΟΓΟΤΥΠΟΥ Μαθητών

students_logo_winner.jpg

Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας στη ψηφοφορία μας για την ανάδειξη του λογότυπου που θα εκπροσωπήσει το σχολείο μας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ ΑΦΙΣΑΣ Μαθητών

winners_poster.jpg

Ευχαριστούμε θερμά για τη συμμετοχή σας για την ανάδειξη της αφίσας που θα εκπροσωπήσει το σχολείο μας.

e-Twinning program "LET ME KNOW YOU"

ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΗΝ ΑΦΙΣΑ και το ΛΟΓΟΤΥΠΟ για το e-Twinning program "LET ME KNOW YOU"
Tο Γυμνάσιο Αξιού συμμετέχει ως συν-οργανωτής σε ευρωπαϊκό e-Twinning πρόγραμμα με τίτλο " Let me Know you".
Στο πλαίσιο του προγράμματος θα πρέπει να επιλέξουμε το logo και την αφίσα που θα εκπροσωπήσει το σχολείο μας.
Η συμμετοχή σας σε αυτή τη ψηφοφορία είναι ανώνυμη και δεν συλλέγονται προσωπικά δεδομένα ή e-mail.
Σας ευχαριστούμε θερμά για τη συνεισφορά σας (με τη συμμετοχή σας) σε αυτή μας την προσπάθεια.
Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο για να ψηφίσετε το λογότυπο
Πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο για να ψηφίσετε την αφίσα

e-Twinning  program "LET ME KNOW YOU"

Η συμμετοχή της εκπαιδευτικού μας με τη δημιουργία WordArt για το e-Twinning πρόγραμμα "LET ME KNOW YOU"

teacher

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ ΛΟΓΟΤΥΠΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Αρχείο εικόνας WhatsApp 2023-12-19 στις 12.56.11 52ee596b

Μετά από ψηφοφορία που πραγματοποιήθηκε,  σας ανακοινώνουμε το νικητήριο λογότυπο των εκπαιδευτικών που συμμετέχουν στο πρόγραμμα.

Συγχαρητήρια στον εκπαιδευτικό που δημιούργησε το συγκεκριμένο λογότυπο.

e-twinning πρόγραμμα "Let me Know you"

Σας παρουσιάζουμε τα λογότυπα των εκπαιδευτικών από τα 18 σχολεία (Δημοτικά και Γυμνάσια) που συμμετέχουν στο e-twinning πρόγραμμα "Let me Know you"
all Teachers logos

e-Twinning program 'LET ME KNOW YOU"

Σύντομη παρουσίαση σχετικά με το πρόγραμμά "Let me Know you" από την εκπαιδευτικό που συμμετέχει ως συν-ιδρυτής

Σας παρουσιάζουμε τη σύντομη παρουσίαση σχετικά με το e-Twinning πρόγραμμα που συμμετέχει η σχολική μας μονάδα.

Για να τη δείτε, πατήστε στον τίτλο LET ME KNOW YOU .

e-Twinning program "LET ME KNOW YOU"

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΑΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

Στα πλαίσια των εργασιών του προγράμματος θα έπρεπε να παρουσιάσουμε τη σχολική μας μονάδα στους εταίρους μας. Γιαυτό το σκοπό δημιουργήσαμε ένα βίντεο παρουσίασης του Γυμνασίου Αξιού.

Απολαύστε το, πατώντας εδώ.

logo Maria

Με χαρά σας ανακοινώνουμε τη συμμετοχή του σχολείου μας ως συνιδρυτής στο ευρωπαϊκό έργο με τίτλο «LET ME KNOW YOU».

Το έργο αυτό ξεκινά στις 18 Δεκεμβρίου 2023 και δημιουργήθηκε σε συνεργασία με Τουρκία, Ελλάδα, Βουλγαρία, Γεωργία, Ρουμανία και Λιθουανία και συμμετέχουν μαθητές από δεκαοχτώ (18) σχολεία (Γυμνάσια και Δημοτικά).

Στόχος του είναι να βελτιώσουν οι μαθητές μας τις επικοινωνιακές, κοινωνικές και ψηφιακές δεξιότητές τους με τη χρήση εργαλείων web 2.0.

Στο πλαίσιο του προγράμματος θα πραγματοποιηθούν δραστηριότητες (ατομικές και συνεργατικές), στις οποίες οι μαθητές θα παρουσιάσουν τον εαυτό τους, τα ενδιαφέροντά τους (χόμπυ), τις ικανότητές τους, θα δημιουργήσουν logo, αφίσες, ιστορίες, ηλεκτρονικό βιβλίο (e-book) χρησιμοποιώντας διαφορετικές εφαρμογές και εργαλεία web 2.0.

Το έργο μας θα προσφέρει αλληλεγγύη, συνεργατικότητα. Οι μαθητές μας θα επικοινωνήσουν εξ αποστάσεως, θα εκφραστούν, θα κάνουν νέους φίλους και θα απολαύσουν την επιτυχία. Κατά τη διάρκεια υλοποίησης του έργου, οι μαθητές μας θα αναπτύξουν τις δεξιότητες τους, τη δημιουργικότητά τους, την αυτοπεποίθησή τους, θα αναδείξουν τις ικανότητές τους και θα αποκτήσουν κριτική σκέψη μέσω της συμμετοχή τους στην αξιολόγησή των παραγόμενων έργων από τις δραστηριότητες.

Τέλος, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά όλους τους συμμετέχοντες μαθητές μας αλλά και τους κηδεμόνες τους που αγκάλιασαν από την πρώτη στιγμή την προσπάθειά μας αυτή.